Chcesz uatrakcyjnić wygląd samochodu? Wybierz chrom w sprayu!

Coraz częściej chcemy, żeby nasz pojazd wyróżniał się wśród tłumu innych samochodów. Co zatem zrobić, gdy chcemy, żeby był atrakcyjniejszy, ale nie wydawać fortuny na spojlery i alufelgi? Tutaj z pomocą przychodzą nam producenci chemii blacharsko-lakierniczej i dają nam chrom w sprayu.

Wygląd samochodu jest ważny

Chromowane części w samochodzie zawsze cieszyły się powodzeniem, a wśród koneserów motoryzacji chrom jest wyznacznikiem klasy i luksusu. Żeby mieć chociaż jego namiastkę możemy zaopatrzeć się w chrom w sprayu. Nie zastąpi nam co prawda chromowania przez profesjonalistę, ale przy niskim nakładzie z budżetu otrzymuje efekt chromu na wybranych przez nas elementach. Najczęściej wybieranym przez użytkowników miejscem chromowania są felgi. Dzięki temu auto nabiera sportowego wyglądu. No i nie ukrywajmy, że chrom również nie dopuszcza do korozji chromowanych elementów. Aby efekt chromu był trwalszy możemy również zastosować wcześniej bazę w postaci podkładu.

Aplikowanie chromu

Pamiętajmy, że części, na które chcemy nakładać chrom w sprayu muszą być do tego przygotowane. Najlepiej umyte, odtłuszczone i wysuszone, tak aby preparat masymalnie mógł pokryć wybraną przez nas powierzchnię. Chrom najlepiej nakładać z dalekiej odległości i kilkoma cieńszymi warstwami. Następnie części pozostawmy do wyschnięcia. Właśnie czas schnięcia jest częstym wyznacznikiem, który sprawdzany jest podczas zakupu preparatu. Drugim ważnym czynnikiem jest ilość chromu w danym preparacie. Różni producenci zmieniają bowiem tą liczbę, co skutkuje mniejszymi właściwościami i słabą odpornością na czynniki zewnętrzne.

Nic nie jest trwałe

Chrom w sprayu nie jest preparatem wiecznym, dlatego warto zabezpieczyć się, aby powtarzać chromowanie naszych elementów. W zależności od tego jak często samochód jest używany, na jakich drogach i w jakich warunkach atmosferycznych, częstotliwość powtórzeń może się różnić. Dobrze jest pamiętać o chromowaniu podczas kontaktu z elementem, bo może on schodzić na nasze ubrania. Nic jednak nie da nam takiego efektu w niskiej cenie, jak właśnie chrom w sprayu, dlatego chcąc się wyróżnić, warto zainwestować w buteleczkę i samego przekonać się, jak będa wyglądały chromowane przez nas części. Zapewne będą robić wrażenie zarówno na właścicielu, jak i innych osób.